Samsung dla edukacji – dlaczego warto zainwestować w interaktywne monitory dla szkół?

Szukasz nowych sposobów, które ułatwią nauczycielom w Twojej szkole przekazywanie wiedzy dzieciom i młodzieży? Interesują Cię nowe technologie w placówkach edukacyjnych? Pragniesz dostosować program nauczania do różnych stylów uczenia się, tak by każdy uczeń mógł przyswoić wiedzę w najlepszy dla siebie sposób? W takim razie warto zainteresować się rozwiązaniami, które proponuje Samsung dla edukacji.

Samsung dla edukacji – co znajdziesz w ofercie marki?

Samsung dla edukacji to przede wszystkim monitory dotykowe dla szkół, takie jak Flip Pro. Urządzenie to umożliwia wyświetlanie różnych materiałów graficznych i wideo. Co więcej, za pomocą dedykowanego pióra możemy robić notatki czy rysować na wyświetlanych materiałach, aktywnie włączając się w zajęcia. Dzięki funkcji multi-touch na tablicy interaktywnej może pisać jednocześnie nawet 20 uczniów. Liczne porty umożliwiają podłączenie wyświetlacza do innego ekranu czy projektora, ułatwiając przesyłanie obrazu pomiędzy nimi. Możliwe jest też bezprzewodowe połączenie z maksymalnie 50-cioma urządzeniami. Dzięki temu nauczyciel może mieć wgląd np. w zadania rozwiązywane przez uczniów na tablecie.

Niektóre budynki szkół czy uczelni są tak duże, że łatwo się w nich pogubić. Zwłaszcza, kiedy w ciągu jednego dnia uczniowie muszą krążyć między kilkoma piętrami. Nawigację po budynku może ułatwić ekran interaktywny do szkoły, np. z serii QBR-TM. Dzięki niemu zarówno nowi uczniowie czy studenci, jak i goście odwiedzający budynek, będą mogli szybciej się odnaleźć i trafić tam, gdzie potrzebują. Rozdzielczość FHD oferuje wyraźny obraz, a dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej treści są widoczne nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Ekrany szkolne mogą pełnić również rolę plakatów informujących o zbliżających się wydarzeniach, takich jak festyny, apele czy konkursy. Wykorzystując monitory zewnętrzne, np. z serii OHA, i umieszczając je na budynku szkoły, bezpośrednio przy wejściu, zwiększymy widoczność wszystkich ważnych informacji.

Jakie zalety mają monitory dotykowe dla szkół?

Jeśli chodzi o ekran interaktywny do szkoły, wykorzystywany na zajęciach, jego największą zaletą jest przekazywanie wiedzy w formie dostosowanej do uczniów. Coraz więcej osób ma problem z zapamiętywaniem informacji ze słuchu. Na współczesną młodzież dużo lepiej działają materiały wizualne, które są bardziej atrakcyjne w odbiorze. Dodatkowo dzięki możliwości pisania na tablicy interaktywnej uczniowie będą mogli bardziej zaangażować się w zajęcia, zapamiętując tym samym więcej treści.

Monitory dotykowe, które zawierają interaktywną mapę szkoły, nie tylko usprawnią nawigację po budynku i pomogą w krótszym czasie dotrzeć do wybranego punktu, ale też wyeliminują konieczność zatrudniania dodatkowych osób odpowiedzialnych za zaprowadzanie gości w konkretne miejsca.

Ekrany szkolne – zarządzanie informacjami staje się prostsze

Dla komunikacji cyfrowej duże znaczenie mają nie tylko same nośniki cyfrowe, ale również odpowiednie oprogramowanie do zarządzania nimi. W przypadku produktów marki Samsung mamy do czynienia z programem Samsung MagicINFO. System ten pozwala m.in. na tworzenie treści i zdalne zarządzanie urządzeniami znajdującymi się w sieci. Za jego pomocą możemy też tworzyć harmonogramy i playlisty. Co więcej, dzięki oprogramowaniu wgramy potrzebne aktualizacje do wszystkich monitorów, a nawet sprawdzimy ich stan i rozwiążemy możliwe problemy.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

You May Also Like