Jaki telewizor 85 cali wybrać? Poznaj najważniejsze parametry oraz polecane modele

Zastanawiasz się nad nowym telewizorem? Szukasz czegoś, co sprawdzi się do oglądania meczów piłki nożnej, wciągających seansów filmowych z rodziną, a także do grania? Telewizor 85 cali wydaje się być świetnym wyborem. Zanim jednak kupisz konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Sprawdź, o czym warto pomyśleć przed zakupem, a także poznaj najciekawszą serię telewizorów Samsung.

Telewizor 85 cali – sprawdź te parametry, zanim podejmiesz decyzję

Wybór odpowiedniego rozmiaru to jedna z pierwszych kwestii, którą bierzemy pod uwagę przy zakupie nowego telewizora. Trzeba jednak przyznać, że 85 cali to już dość pokaźny rozmiar. Aby więc cieszyć się jak najlepszą jakością obrazu, trzeba wybrać odpowiednią rozdzielczość. Spektakularny telewizor 85 cali nie zagwarantuje Ci świetnego obrazu, jeśli będzie miał niską rozdzielczość. Przyjmuje się, że do telewizorów o przekątnej większej niż 50” rozdzielczość Ultra HD, czyli 4K, to minimum. Jest jednak spora różnica między rozmiarem 60 cali a 85 cali, dlatego też rekomendujemy tu nawet 8K. Dzięki temu możesz spodziewać się bardziej szczegółowego i wyrazistego obrazu.

W parze z większym rozmiarem powinna iść również większa częstotliwość odświeżania ekranu, by obraz był bardziej płynny, bez rozmyć i opóźnień. Staraj się więc celować w modele z częstotliwością minimum 120 Hz. Umożliwią one transmisję nawet stu dwudziestuklatek na sekundę, które coraz częściej spotykane są w najnowszych grach.

To, czego nie może zabraknąć w telewizorach nowej generacji o tak dużej przekątnej, to również procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję do optymalizacji i ulepszania dźwięku oraz obrazu.

Wśród telewizorów 85 cali nie spotkamy modelu SamsungOLED 85 cali. Wynika to przede wszystkim z faktu wykorzystania drogich materiałów, które przekładają się na bardzo wysoką cenę. Z tego też powodu modele OLED o dużych przekątnych stanowią obecnie niszę na rynku.

Telewizor Samsung 85 cali – linia premium dla wymagających

Wśród produktów tej marki znajdziesz kilka ciekawych modeli, które mogą zachwycić Cię niezwykłą szczegółowością obrazu, nasyconymi kolorami i wysokiej jakości dźwiękiem. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na telewizor Samsung 85 cali 8K QN900C z serii Excellence Line, a także na pozostałe modele z tej linii. Głęboka czerń oraz spektakularny kontrast to zasługa technologii Quantum Mini LED. Dzięki tysiącom LED-ów, które mają dużo mniejszy rozmiar niż standardowe moduły*, wyświetlany obraz charakteryzuje się szczegółowością i wiernością odwzorowania. Będziesz w stanie dojrzeć na ekranie nawet najmniejsze szczegóły. Z kolei Procesor AI Quantum 8K wyciągnie z filmów to, co najlepsze – dzięki inteligentnemu skalowaniu obrazów. Całość dopełni dźwięk Dolby Atmos® w połączeniu z aż dwunastoma wbudowanymi głośnikami 6.2.4CH, tworząc niezwykle realistyczne odczucia dźwięku.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

*Wysokość każdej diody Quantum Mini LED wynosi 1/40 wysokości modułu LED wykorzystanego w telewizorach Samsung UHD z 2020 r.

You May Also Like